Koolielu

Huviringid 2023/2024

AVATUD STUUDIO

Avatud Stuudio on võimalus loominguliseks eneseväljenduseks, lõõgastuseks, enesearenguks ja ideede jagamiseks. Võib tulla üksi, sõbraga või pereliikmega; teha ühistööd või süveneda üksi oma loomingusse; olla aktiivne osaleja või uuriva meelega uudistaja. Tavapäraselt joonistame, maalime, loome skulptuure (savi ja muud voolimismassid), meisterdame. Tule oma soovi ja teemaga või saa inspiratsiooni teistelt!

Õpetaja: Kairi Miller

Võta ühendust: kairi.miller@vabakool.edu.ee

Aeg: kolmapäevad alates 14.30

SPORDIRING

Liikumisring (sportmängud) toimub teisipäev ja neljapäev kell 16.00 - 17.00. Treeningtund toimub võimlas. Nõutud õige riietus (sportimiseks mõeldud sisejalanõud, lühikesed püksid, t-särk). Erinevaid pallimänge harrastama ja sportmängude reegleid õppima on oodatud kõik huvilised (õpilased).

Õpetaja: Sten Kaldma

Võta ühendust: sten.kaldma@vabakool.edu.ee

Aeg: teisipäev ja neljapäev kell 16.00 - 17.00

PUUTÖÖRING

Puutöö ringis toimub puidust esemete valmistamine kasutades käsitööriistu ning elektrilisi masinaid. Õpilased saavad viia ellu enda ideid. Ühtki projekti puuduvate oskuste või tehnilise keerukuse tõttu kõrvale ei jäeta – tähtis osa ringi töös on üheskoos jõukohaste lahenduste väljamõtlemine soovitud eseme valmistamiseks.

Õpetaja: Hanna Piksarv

Võta ühendust: hanna.piksarv@vabakool.edu.ee

Aeg: teisipäevad algusega 14.30-16.00

JALGRATTURI ABC

Huviringi eesmärk on anda õpilasele teadmised ja oskused jalgrattaga liiklemisel. Õppetegevust toetav huviring on 4. – 6. klasside õpilastele tasuta jalgratturi koolituse kättesaadavuse parandamiseks. Jalgratturi ABC huviringi eesmärk on tutvustada lastele liikluseeskirja, aidata neil linnas ja maanteedel varitsevate ohtudega toime tulla, õpetada neile ohutut liiklemist ja ohutut jalgratta juhtimist ning kujundada õigeid hoiakuid kaasliiklejate suhtes. Kursus sisaldab teoreetilist osa, kus õpitakse tundma liikluseeskirja, liiklusohutust ning lahendatakse liiklusteste. Samuti sisaldab kursus praktilist sõiduõpet jalgrattaga. Kursus lõpeb teooria- ja sõidueksamiga. Pärast selle edukat sooritamist kantakse lapse nimi Maanteeameti jalgratturite registrisse ja väljastatakse jalgratturi juhiluba.

Õpetaja: Katrin Hunt-Illak

Võta ühendust: katrin.hunt-illak@vabakool.edu.ee

Aeg: neljapäevad algusega 13.45

MUINASJUTURING

Muinasjuturing on mõeldud kõigile esimesest kuni neljanda klassini käivatele väikestele unistajatele, kes armastavad lugusid täis võlu, seiklusi ja õppetunde. Muinasjuturing on koht, kus naerdakse, õpitakse, unistatakse ja kus igal lapsel on võimalus avastada omaenda maailma maagia. Lähme koos seiklema muinasjuturingi, kus iga lugu on võti uute seikluste juurde ning iga laps on osa meie imelisest lugudepõimest! Muinasjuturingis, saavad lapsed nautida mitmekesiseid lugusid, kus kohtuvad vaprad kangelased, võluvad printsessid, nutikad loomad ja maagilised olendid. Igal nädalal võtame ette uue muinasjutu, avades ukse fantaasiarikka maailma, kus ainult kujutlus on piiriks.

Õpetaja: Heleriin Helmend

Võta ühendust: heleriin.elmend@vabakool.edu.ee

Aeg: neljapäevad algusega 12.50-13.35 , raamatukogus

KLAVERIRING

Õpetaja: Kairi Maris Va

Võta ühendust: kairi-maris.va@vabakool.edu.ee

Aeg: T, K, R kokkuleppel

LOOMASÕPRADE RING

Huviringis õpitakse nägema, kuidas loomad on seotud inimestega ning millist rolli nad mängivad. Selleks õpitakse tundma erinevaid (kodu)loomi tutvudes nende liigile omase käitumisega, mida võidakse ka valesti mõista. Muuhulgas võetakse iga loomaga luubi alla nende pidamistingimused ehk kuidas kodulooma eest hoolitseda nii, et liigiomased vajadused oleksid täidetud. Huviringide ajal on võimalik lähedalt tutvuda osade loomadega ning näha/katsuda nendega seotud tarbeesemeid (nt kammid, rihmad, puurid jne).

Õpetaja: Gerttu Blank

Aeg: K kell 14.30 (esimene grupp) ja õpilaskodu õpilased kell 15.30, 8. maja

KOKANDUSRING

Kooli kokandusringis osalejad õpivad erinevaid toiduvalmistamise oskusi ja tutvuvad köögiga. Ringis õpetatakse põhilisi toiduvalmistamise tehnikaid, nagu lõikamine, koorimine ja keetmine. Õpilased saavad teadmisi erinevate toiduainete omadustest ja nende õigeaegsest kasutamisest. Lisaks õpitakse retsepte lugema ja järgima, kohandades neid vastavalt vajadustele. Ringis korraldatakse praktilisi kokkamisseansse, kus õpilased valmistavad erinevaid roogasid alates lihtsamatest kuni keerukamate retseptideni. See annab neile võimaluse arendada loomingulisust ja maitsemeelt. Kokandusringis osalemine julgustab koostööd ja meeskonnatööd, samuti aitab see õpilastel arendada olulisi eluoskusi, nagu vastutus, korra hoidmine ja toiduhügieen.

Õpetaja: Erle Kuusik

Aeg: N kell 14.30-16.30, õppeköök