PROTO avastuskeskus, õppeprogramm "Kuumaõhupall" 11. oktoober johhanna.partsioja

Oktoobri alguses külastasid meie kooli 5.-8. klasside õpilased (5w, 5v, 6w, 6v, 8.v, 8.w) PROTO avastuskeskust, kus osaleti põnevas õppeprogrammis "Kuumaõhupall". 75-minutilise programmi käigus tutvusid õpilased kuumaõhupallide tööpõhimõtetega, uurides õhu tihedust, soojuspaisumist ja kokkusurutavust. Programmi eesmärk oli aidata õpilastel mõista, kuidas kuumaõhupall lendab ning kuidas neid teadmisi kasutada igapäevaelus.

Lisaks teoreetilistele teadmistele said õpilased ise kuumaõhusõidukeid ehitada ning katselende korraldada. Lendude õnnestumist analüüsiti üheskoos, pakkudes võimalust arendada loovust ja fantaasiat, samuti julgustati katsetama ja eksimustest õppima.

Pärast õppeprogrammi oli kõigil õpilastel võimalus tutvuda PROTO avastuskeskuse eksponaatidega, sealhulgas ajalooliste ja tänapäevaste vahenditega. Loodusõpetuse ja füüsika tundides omandatud teadmisi kinnistati hiljem viktoriinide ja küsimustike abil.

See hariv ja lõbus õppekäik pakkus uusi teadmisi ning inspireeris õpilasi leiutama ja avastama!