Tere tulemast Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli uuele koduleheküljele 10. märts ave.szymanel

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli asutas riigivanema Konstantin Pätsi initsiatiivil 1938. aastal Eesti Punase Risti Peavalitsus.

Vabaõhukool on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riigi põhikool psüühikahäirest tingitud haridusliku erivajadusega õpilastele. Kooli võetakse vähimaks vajalikuks ajaks vastu õpilased, kes tulenevalt nende puudest või muust häirest vajavad spetsiifilist eriõppekorraldust ja ressursimahukate tugimeetmete rakendamist.

Kooli õppekeel on eesti keel. Õpingute alusdokumendiks on „Põhikooli riikliku õppekava” alusel koostatud kooli õppekava.

Kool asub Pirita linnaosas, Pirita-Kosel. Kooli jõudmiseks kasuta linnaliini bussi nr 5, mis sõidab liinil Männiku-Metsakooli.